جولای 19 2019 0دیدگاه
روف گاردن

برای نگهداری از روف گاردن باید چه کارهایی انجام داد؟ (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به بررسی نحوه نگهداری آب و خاک پرداختیم. در این مقاله به بررسی عوامل دیگری همچون رشد علف های هرز، چوب ترمووود، نحوه انتخاب گونه های گیاهی می پردازیم.

رشد علف های هرز روف گاردن:

رشد علف های هرز در روف گاردن نسبت به باغ های زمینی بسیار کمتر است ولی در اول کاشت گیاهان خیلی باید به علف های هرز توجه کرد.


چوب ترموود:

ازجمله ویژگی های چوب ترمووود عمر بالای آن در فضای باز و زیبایی آن است که انتخاب مناسبی برای روف گاردن و بام سبز است. فقط توجه کنید که حداکثر هر 2 سال یک بار باید این چوب ها را رنگ کنید تا ماندگاری آن ها بیشتر شود.

انتخاب گیاهان مناسب برای روف گاردن:

یکی از مهم ترین عواملی که در روف گاردن باید به آن دقت کنید این است که باید گیاهان مناسب با روف گاردن برای استفاده در پوشش گیاهی انتخاب کنید. گیاهان سوزنی بهترین انتخاب هستند. زیرا نیازمند آبیاری کمی هستند. در نتیجه علف های هرز هم کمتر رشد می کنند. هم چنین این نوع گیاهان نیازمند هرس کردن زیاد هم نیستند. این گیاهان مناسب آب و هوای خشک هستند و روف گاردن را زیبا می کنند. به جز گیاهان برگ سوزنی، کلم زینتی، برگنیا، درختچه گل یخ، درختچه خاس، برگ بو، پیرکانتا، سدوم ها، زیتون تلخ، توری، پامپاس گراس هم از جمله گیاهان مناسب برای روف گارن هستند که در سرمای زمستان هم مقاوم هستند و زیبایی روف گاردن را حفظ می کنند. در زمستان حتما توجه کنید که اگر گیاهان حساس به دمای پایین دارید، روی آن ها کیسه بکشید تا سرما آن ها را از بین نبرد.

هرس کردن گیاهان:

هرس کردن موجب تشدید رشد گیاهان می شود و در برخی درختچه ها و درختان از رشد اضافی آن ها جلوگیری می کند. همچنین هرس برای گیاهان بالارونده موجب شکل دهی و راست بالا رفتن آن ها می شود.

 

farishdemouser

Write a Reply or Comment

پانزده − یک =