ژوئن 29 2019 0دیدگاه
نگهداری از روف گاردن

برای نگهداری از روف گاردن باید چه کارهایی انجام داد؟

اگر در خانه تان روف گاردن دارید، حتماً باید با مراقبت های ویژه آن آشنایی داشته باشید. این مراقبت ها به نوع روف گاردن بستگی دارد و می تواند ساده باشد یا پیچیده. در این مقاله می خواهیم با این مراقبت ها که بام سبز یا روف گاردن نیاز دارد آشنا شویم.

برای نگهداری از روف گاردن باید زمان و هزینه صرف کرد. مقدار اختصاص دادن این زمان و هزینه به متراژ روف گاردن و نوع گیاهانی که در آن کاشته شده است وابسته است. مواردی که در روف گاردن شامل نگهداری می شوند عبارتند از آب و خاک، چوب ها، جلوگیری از رشد علف های هرز، گونه های گیاهی مورد استفاده، کود، مالچ ، هرس، المان های طراحی و سیستم آبیاری. در این مقاله و مقاله بعدی به توضیح مراقبت های مورد نیاز برای هر کدام از این موارد می پردازیم.

خاک:

اهمیت خاک در روف گاردن بیشتر به خاطر آن است که خاکی که در روف گاردن استفاده می شود برخی محدودیت ها دارد از جمله این که باید وزن آن سبک باشد تا به سقف خانه بار زیادی تحمیل نشود. برای دانستن عوامل موثر در بالا رفتن وزن روف گاردن مقاله بارهای تحمیلی از اجرای روف گاردن به سازه را بخوانید. همچنین برای جلوگیری از نم دادن به سقف طبقه پایین، باید قادر به جذب آب زیادی باشد. در ضمن بهتر است که خاک روف گاردن، مواد غذایی مورد نیاز گیاهانی که در ان کشت می شوند را هم برطرف نماید. هر چند که با دادن کود هم می توان این کار را انجام داد.

آب:

چالش بعدی در مراقبت از روف گاردن آب است. بهترین راه برای تنظیم آب مورد نیاز گیاهان، آب دادن گیاهان روف گاردن به روش قطره ای است. پیشنهاد ما این است برای این که آب و مواد مغذی خاک در زمان مناسب به گیاهان برسد، از مشاوره با یک متخصص استفاده کنید.

در این مقاله به بررسی دو عامل آب و خاک از شرایط نگهداری روف گاردن پرداختیم. در مقالات بعدی به توضیح عوامل دیگر می پردازیم.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

16 − دوازده =