جولای 20 2019 0دیدگاه
روف گاردن

برای نگهداری از روف گاردن باید چه کارهایی انجام داد؟ (قسمت سوم)

در قسمت اول و قسمت دوم این مقاله به بررسی نحوه نگهداری آب و خاک، رشد علف های هرز، چوب ترمووود، نحوه انتخاب گونه های گیاهی و هرس کردن پرداختیم. در این مقاله به بررسی عوامل دیگری همچون سیستم آبیاری، کود دهی، مالچ می پردازیم.


سیستم آبیاری:
برای آبیاری گیاهان روف گاردن، دو روش آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی متداول است. در مقاله آبیاری گیاهان روف گاردن به روش قطره ای به بررسی نحوه آبیاری قطره ای و مزایای آن برای روف گاردن پرداختیم. توجه داشته باشید که اجزای هر دو روش آبیاری را جوری به کار ببرید که به زیبایی پوشش گیاهی بام سبز لطمه ای وارد نکند. بهترین حالت این است که این اجزا در معرض دید نباشند.

خطوط جانبی در هر دو روش  باید دقیقاً روی غشا ضد آب و روکش فیلتری نصب گردند. رایزرهای بلند شونده باید موقتا پوشانده شوند و سیستم های تحت فشار از نظر نشت دهی قبل از اضافه کردن خاک آزمایش شوند. می توان کنترل کننده های آبپاش  را داخل یک محفظه قفل دار خارجی یا یک اتاقک مجاور داخلی قرار داد.

کود دهی :

گیاهان روف گاردن از کود موجود در خاک تغذیه می کنند و این کود باید هر چند وقت یک بار با توجه به نوع گیاهان، به خاک اضافه شود. این کودها از فسفر، پتاسیم و ازت تشکیل شده اند و در استفاده از این کودها باید مراقب بود تا به ریشه گیاهان آسیبی وارد نشود.

مالچ :

یکی از روش هایی که مانع رشد علف های هرز در روف گاردن می شود، مالچ است. علاوه بر این مالچ کمک می کند نم و رطوبت خاک حفظ شود و دمای آن برای رشد گیاهان متعادل گردد. برای حفظ گیاهان روف گاردن باید یک لایه 3 سانتی متری مالچ روی خاک باشد. بهتر است این عمق را هر سال چک کنید و مالچ پاشی را انجام دهید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

2 × 1 =