سپتامبر 14 2019 0دیدگاه
بام سبز شیب دار

مهم ترین خصوصیات بام سبز شیب دار

هر بامی که شیب داشته باشد، می تواند به یک بام سبز تبدیل شود. بام سبز شیب دار که زیبایی و جذابیتش چندین برابر بام سبز های معمولی است، از جمله المان های خاص معماری است که باید از لحاظ زیر ساخت کاملاً بدون نقص و عیب باشد.

اگر میزان شیب یک بام سبز از 45 درجه کمتر باشد، از تکنیک بام سبز شیب دار برای آن بام می توان استفاده کرد. اگر میزان شیب بام بیشتر از ۴۵ درجه باشد، باید فناوری های نوین مربوط به دیوار سبز به کار برد. اگر بخواهیم بام سبز شیب دار را از شیوه متراکم اجرا کنیم، نیاز داریم تا ساختار و عملکرد متفاوتی را به کار گیریم. و گرنه، برای بام سبزهای با شیب گسترده می توان از بعضی سیستم های لایه بندی بام سبزهای مسطح (بام سبزهایی که شیب شان بین 3 تا 10 درجه است) اما با اندکی امکانات بیشتر از جمله نگه دارنده های بستر کشت استفاده نمود. جهت محاسبه شیب و ساختار می توان از چارت و شکل زیر استفاده کرد .

بام سبز شیبدار آرتا پلیمر دارای خاصیت های زیر است:

  • استفاده از خاک مخصوص جذب کننده رطوبت
  • به کارگیری لایه زهکش متناسب با شیب سقف
  • قابلیت خروج آب های اضافی

اگر هنگام انتخاب پوشش گیاهی بام سبز شیب دار، از گیاهانی که نیاز به نگهداری کمی دارند و نیز روش آبرسانی مناسب استفاده شود، رسیدگی به بام سبز شیب دار آسان می شود.

شرکت مهندسی آرتا پلیمر با به کارگیری مهندسین زبده و متخصص، با سابقه ای چند ساله، طراح و اجرا کننده انواع روف گاردن، بام سبز و بام سبز شیب دار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اجرای انواع روف گاردن، قیمت روف گاردن، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

14 − 10 =