می 23 2019 0دیدگاه
روف گاردن

معروف ترین نمونه های طراحی روف گاردن در دنیا (قسمت دوم)

در مقاله معروف ترین نمونه های طراحی روف گاردن در دنیا (قسمت اول) به بررسی 6 مورد از معروف ترین روف گاردن ها در سراسر جهان پرداختیم. در این مقاله به بررسی 6 روف گاردن یا بام سبز دیگر می پردازیم و آن ها را با هم بررسی می کنیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

۷- موزه استادل در کشور آلمان که توسط شوماخر و اشنایدر در حدود 1 قرن پیش معماری شده است و نمایشی خارق العاده از هنر آلمان ها  محسوب می شود.

۸- موزه هنر سیاتل در آمریکا که توسط شرکت وایس مانفریت در سال 2007 ایجاد شده است. ساختار این موزه به شکل حرف Z هست و 3 منطقه جداگانه را به هم وصل می کند.

روف گاردن۹- اسکیت پارک  استریت در کشور دانمارک که توسط شرکت گلیفبرگ و 2 شرکت دیگر از همکارانش در سال 2014 تاسیس شده است. گنبد استریت یک پارک چند منظوره شامل یک پارک اسکیت، پارکور و کوهنوری است و ارتفاع آن به حدود 40 متر می رسد.

روف گاردن اسکیت پارک۱۰-دانشکده علوم کالیفرنیا در سانفرانسیسکو توسط رنزو پیانو در سال 1999 تاسیس شد و این پروژه در سال 2008 تکمیل گردید. این ساختمان در حدود ۴۰۰،۰۰۰ فوت مربع است و با الهام از پارک طلایی گیتس و تپه های اطراف طراحی شده است.

روف گاردن دانشکده سانفرانسیسکو۱۱-کارخانه شراب سازی آنتی نوری در ایتالیا که با پوشش گیاهی طبیعی انگور پوشیده شده است، توسط Archea Associati معماری شده است. این کارخانه طوری طراحی شده که سقف آن زمین است و نورش با 2 برش افقی ای که دارد تامین می شود.

روف گاردن کارخانه شراب سازی۱۲-باغ گیاه شناسی بروکلین در آمریکا که توسط وایس مانفریت طراحی شده است در حقیقت یک توپوگرافی مسکونی است که مرز میان باغ و شهر را معین می کند.

روف گاردنساختمان شیشه ای این باغ، سقفی به مساحت ده هزار متر مربع دارد و یک مرز چشمی میان  باغ و شهر است. پوشش گیاهی این بام 40 هزار گیاه مختلف است که عمده آن ها علف های هرز چندین و چند ساله هستند.

همان طور که در این مقاله و مقاله قبلی بررسی کردیم، روف گاردن امروزه در کل دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دلیل آن هم نیاز جامعه امروزی به فضای سبز بیشتر است. شما عزیزان می توانید برای اجرای پروژه های روف گاردن یا بام سبز خود با کارشناسان ما در گروه مهندسی آرتا پلیمر در ارتباط باشید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

نوزده + 20 =