می 23 2019 0دیدگاه
بام سبز

معروف ترین نمونه های طراحی روف گاردن در دنیا (قسمت اول)

همان طور که در مقالات قبلی هم به کررات گفته شد، در چند سال گذشته، بام سبز یا روف گاردن جایگزین مناسبی برای فضاهای سبزی از بین رفته در اثر توسعه شهری و تحولات صنعتی است. در این مطلب و بخش دوم این مقاله قصد داریم 12 نمونه از بام سبز های معروف دنیا را به شما معرفی کنیم.

1-بام سبز اتوفیملی در لهستان: معمار این روف گاردن آقای رابرت کنیچنی است که از معماران معروف و حرفه ای کشور لهستان است. این روف گاردن در ساختمان شرکت KWK Promes اجراه شده است. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، کل ساختمان یک سقف سبز است که اجازه می دهد ساختمان با اطرافش یکپارچه باشد.

نمونه روف گاردن

2- پژوهشگاه حفاظت از گونه های گیاهی برنج که توسط معمار برجسته ژاپنی بوث هاسن طراحی شده است و به عنوان یک محیط آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد. روف گاردن این مرکز از 2 قسمت تشکیل شده: قسمت اول را گیاهان روف گاردنی و قسمت دوم را گیاهان بومی پر کرده اند.

نمونه روف گاردن3- ساختمان Taoyuan در کشور چین از جمله روف گاردن های معروف دیگر دنیا است که معماری آن به قصد ترکیب طرح ساختمان جدید با توپوگرافی موجود زمین است.

روف گاردن تائو۴- محدودهEspace Bienvenüe، از داشکده پلی تکنیک فرانسه که توسط ژان فیلیپ پارگاد معمار مجرب فرانسوی ساخته شده است. تراس بام سبز این ساختمان، مناظر پاناروما ارائه می دهد.

روف گاردن۵- موزه موئسگارد دانمارک که توسط معمار خوش ذوق این کشور هنینگ لارسن در سال 2013 میلادی ساخته شده است. این بام سبز که مساحتی در حدود 1600 متر مربع دارد، برای عموم مردم آزاد است.

روف گاردن موئسگارد۶- مجتمع 4 طبقه میرا اسکای، که توسط معمار بنام سنگاپوری ویلکینسون طراحی و ساخته شده است. فضای سبز در هر کدام از 4 طبقه این ساختمان در دسترس است.

روف گاردن میرااسکایدر مقاله بعدی هم به بررسی 6 مورد دیگر از معروف ترین طراحی های روف گاردن در دنیا می پردازیم.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

پنج + بیست =