سپتامبر 15 2019 0دیدگاه
سایبان سبز

سبز شدن شهرها با سایبان های گیاهی

وجود روف گاردن و اهمیت پوشش گیاهی و فضای سبز در زندگی شهری بر هیچ یک از ما پوشیده نیست. در مقالات قبلی این سایت به کررات درباره اهمیت وجود روف گاردن و بام سبز در فضای شهری صحبت کردیم.

ایرنا نقل می کند یک شرکت فرانسوی طرح خلاقانه ای مطرح کرده است که به کمک تجهیزات الکترونیکی و سایبان های گیاهی مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی، شهرها سبز شوند و آب و هوای مطبوع حتی در فصول گرم سال هم در شهرها برقرار باشد.

در حقیقت هدف بلند مدت این پروژه، این است که تحمل شهری در مقابل تغییرات جوی را به واسطه ی پوشش گیاهی مناسب، بالا ببرد.

گزارش هایی که به بخش روابط عمومی شرکت آرتا پلیمر رسیده است، حاکی از آن است که این استارتاپ اولین بار از سایبان های سبزش در نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی CES 2019 رونمایی کرد. جالب است بدانید هدف این سایبان ها، سبز کردن بام ساختمان های شهری است نه کوچه و خیابان های شهر.

این شرکت فرانسوی برای این کار مجموعه ای از گیاهان رونده را روی چارچوب ها و بسترهایی قابل انعطاف و در عین حال سبک پرورش می دهد که هم به شکل سایبان های مستقل و هم به شکل مجموعه ای بزرگ از سایبان های سبز برای ایجاد یک سقف گیاهی با پوشش متنوع به کار می روند. برای اندازه گیری میزان دما و رطوبت گیاهان و سایبان، در داخل گلدان ها حسگر هایی قرار داده شده تا مقادیر اندازه گیری شده را توسط اپلیکیشنی در موبایل گزارش دهند. آبیاری به این گیاهان هم به صورت اتوماتیک انجام می شود و توسط یک سیستم آبیاری که با انرژی خورشیدی کار می کند صورت می پذیرد(اگر می خواهید با روش های متداول آبیاری گیاهان روف گاردن آشنا شوید مقاله بهترین روش های آبیاری روف گاردن مطالعه کنید). اولین پروژه ی انجام شده این شرکت در شهر تولوز فرانسه انجام شده است.

 

farishdemouser

Write a Reply or Comment

بیست − نوزده =