آگوست 02 2019 0دیدگاه
زهکشی زمین های کشاورزی

چرا باید از روش های زهکشی استفاده کنیم؟

همان طور که در مقاله معرفی 5 مورد از مهم ترین روش های زهکشی گفته شد، زهکشی به معنای بیرون کردن آب اضافی از داخل زمین است. این آب اضافی به طور طبیعی هم از زمین خارج می شود، ولی فرایند زهکشی این خروج آب را تسریع می بخشد. مهم ترین علتی که از زهکش های زیر زمینی استفاده می شود جلوگیری از ماندن  بیش از حد آب در لا به لای خاک و جلوگیری از حالت ماندآبی است. کاربرد لوله های زهکش در زمین های کشاورزی خارج کردن آب اضافی ناشی از آبیاری یا بارندگی است. در زمین های روباز ورزشی هم از زهکشی استفاده می کنند تا آب حاصل از آب باران یا آب آبیاری را خیلی سریع از زمین بیرون کنند تا صدمه ای هم به این زمین ها وارد نشود.

چه عواملی باعث پدید آمدن ماندآبی می شوند؟

بالا آمدن سطح آب زیر زمینی که در اثر تبخیر و باقی ماندن املاح خاک را قلیایی یا شور می کند که نیاز است حتماً از محل خارج شوند، موانع فیزیکی مثل جاده و ساختمان، در مسیر آب های زیر سطحی از جمله عواملی هستند که  که جریان این آب ها را متوقف می کنند و منجر به ایجاد حالت ماندآبی می شود.

شرکت مهندسی آرتا پلیمر تولید کننده انواع محصولات مخصوص زهکشی از جمله ژئودرین شانه تخم مرغی، ژئودرین روف گاردن و ژئودرین کامپوزیت است.  از جمله مزیت های زهکش های پلیمری می توان به زهکشی با دبی بالا، حجم مناسب گذر آب، کاهش عملیات خاک برداری، تحمل فشار متناسب با پروژه، عدم تاثیر گرفتن از جو و عمر طولانی آن ها اشاره کرد.

شما عزیزان می توانید برای برخورداری از مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما در گروه مهندسی آرتا پلیمر تماس بگیرید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

6 + بیست =