آوریل 11 2019 0دیدگاه
روف گاردن

انواع بام سبز یا روف گاردن

روف گاردن ها بر اساس نوع اجرا به 4 دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

  • روف گاردن به روش متمرکز
  • روف گاردن با سیستم نیمه متمرکز
  • روف گاردن گسترده
  • روف گاردن به شیوه مدولار

بام باغ متمرکز :

این نوع روف گاردن که با نام مقطع عمیق نیز شناخته می شود، گران ترین سیستم بام سبز می باشد. زیرا که در ساخت آن از خاک با حجم و ارتفاع زیاد استفاده می شود. در این روش، انواع درختان و گیاهان زینتی کاشته می شوند و طراحی آن شبیه پارک است. این نوع باغ روی پشت بام ساختمان های بزرگ استفاده می شود و هزینه آن به قدری زیاد است که فقط ساختمان های بزرگ و معروف قادر به پرداخت هزینه آن هستند.

روف گاردن (بام سبز) نیمه متمرکز:

در این نوع سیستم که وزن ایجاد شده در طراحی سازه باید در نظر گرفته شود، (حداقل بار وزن مورد نظر است) گیاهانی با حجم ریشه بیشتر کشت می شوند و عمق بستر کاشت آن ها از حدود نیم متر تا 100 سانتی متر است. در این روش گیاهان دارویی مثل اسطخودوس و پونه و میوه های بوته ای مثل هندوانه و توت فرنگی کشت می شوند.

بام باغ گسترده:

این سیستم ارزان ترین روش روف گاردن است، زیرا در این روش گیاهان با ریشه های کم، کشت می گردند و ضخامت خاک هم در این روش بسیار ناچیز است.

روف گاردن مدولار:

در این شیوه، گیاهان و محیط کاشتشان، در جعبه های مخصوصی که کل بام را می پوشاند نگهداری می گردند.

روف گاردن یا بام سبز یا بام باغ علاوه بر این که موجب مدیریت صحیح آب باران و مصرف بهینه انرژی  می شود، بهترین عایق برای بام ساختمان ها است.

برای کسب هر گونه اطلاعات در خصوص انواع سیستم های روف گاردن، قیمت روف گاردن و نحوه اجرای آن ها با کارشناسان ما در گروه مهندسی آرتا پلیمر تماس بگیرید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

پنج × 1 =