سپتامبر 11 2019 0دیدگاه
نگهداری فضای سبز

5 روش برای نگهداری فضای سبز روف گاردن

یکی از ملزومات زندگی شهری، نگهداری از فضای سبز باغچه، حیاط، روف گاردن و … است. برای این که بتوانیم از فواید بی شمار فضای سبز و گیاهان استفاده کنیم، باید از آن ها به درستی مراقبت کنیم. فضای سبز زیبا علاوه بر آرامش روانی، موجب کاهش فشار خون، کاهش استرس و ترس می شود. در مقالات قبلی به طور مفصل در مورد نحوه نگهداری روف گاردن مطالبی را بیان کردیم. در این مقاله می خواهیم 5 روش ساده معرفی کنیم تا فضای سبز را همیشه سبز نگه داریم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

  • توجه به نگهداری از چمن: چمن ها که از افزایش روان آب ها جلوگیری می کنند و آب های زیر زمینی را برای ما حفظ می کنند حتما باید ماهانه یا هفتگی رسیدگی شوند. این رسیدگی شامل هرس به موقع و آبیاری است.
  • انتخاب گیاهان با توجه به آب و هوای منطقه: در هر منطقه ای که زندگی می کنید، گیاهانی مطابق با اقلیم آن منطقه انتخاب کنید. این کار موجب ساده تر شدن کار شما در نگهداری از آن ها می شود.
  • هرس به موقع: هرس کردن موجب طول عمر بیشتر گیاهان می شود، به شرطی که درست و اصولی انجام شود. هرس غیر اصولی، از هرس نکردن، خیلی بدتر است. هرس درست و صحیح، موجب شکوفاتر شدن بهتر گیاهان هم می شود.
  • غنی سازی خاک: به خاک کمپوست اضافه کنید تا رطوبت خاک حفظ شود و بیماری ها و آفات کاهش پیدا کنند. غنی سازی خاک با کمپوست، زباله را کاهش می دهد و همچنین مواد مغذی مورد نیاز خاک را هم فراهم می کند.
  • درخت بکارید: یکی از ساده ترین ولی موثرترین روش هایی که می توان برای بهبود فضای سبز انجام داد، کاشت درخت است. بسیاری از درختان هستند که هم ارزان و هم سریع رشد می کنند. در شهرک ها و مناطقی که ساخت و سازهای پی در پی منجر شده خالی از فضای سبز باشند، اکسیژن کمتر و آلاینده های بیشتر نتایج آن در آینده خواهد بود. کاشتن درخت کمک بزرگیست که علاوه بر تصفیه هوا به خنک تر شدن آن نیز کمک می کند.

گروه مهندسی آرتا پلیمر مجری روف گاردن و بام سبز منازل و ساختمان های تجاری شما است و مشاوره رایگان در تمامی مراحل اجرای روف گاردن به شما عزیزان ارائه می دهد. در این مقاله ما 5 روش برای حفظ و نگهداری درختان و گیاهان و فضای سبز به شما ارائه کردیم. اگر راه حل دیگری جز این 5 روش به ذهن شما می رسد از طریق فرم ارسال پیام نظرتان را با ما در میان بگذارید.

 

 

farishdemouser

Write a Reply or Comment

4 × 3 =