می 24 2019 0دیدگاه
انواع واتراستاپ

انواع واتراستاپ استخر

واتراستاپ ها (یا همان آب بند ها) انواع مختلفی دارند که هر کدام با توجه به کاربردی که دارند در جایگاه مناسب مورد استفاده قرار می گیرند. ما واتراستاپ ها را از لحاظ نوع سیستم عملکردی، عرض و محل نصب آن ها طبقه بندی می کنیم. در ادامه این مقاله، به بررسی هر یک از این دسته بندی ها می پردازیم.

تقسیم بندی بر اساس عملکرد:

واتراستاپ ها از نظر عملکردی به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

  • واتراستاپ pvc (واتراستاپ پی وی سی) یا لاستیکی که برای دو نوع درز اجرایی و انبساطی قابل استفاده است. خود واتراستاپ پی وی سی هم به 2 نوع حفره دار و تحت تقسیم می شود.
  • واتراستاپ منبسط شونده (بنتونیتی و لاستیکی) که عمدتاً برای درزهای اجرایی استفاده می شود.

مزایایی که واتراستاپ منبسط شونده نسبت به واتراستاپ pvc در درزهای اجرایی دارد عبارتند از دقت در عملکرد، نصب سریع و آسان و جلوگیری از ورود آب قبل از تماس با آرماتور.

واتراستاپ ها براساس ضخامت 4، 6 و 10 میلی متری هستند و براساس عرض هم به ابعاد مختلف 150، 170، 190، 240 و 300 میلی متر تقسیم می شوند.

آخرین تقسیم بندی ای که برای واتراستاپ ها در نظر گرفته ایم، دسته بندی براساس محل نصب است که به دو دسته تقسیم می شوند:

  • واتراستاپ دیواری
  • واتراستاپ سطحی

علاوه بر واتراستاپ هایی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم، واتراستاپ های دیگری نیز در سراسر دنیا استفاده می شوند اما در ایران از آن ها استقبال زیادی نمی شود. از جمله این واتراستاپ ها می توان به واتراستاپ تزریقی با لوله های سوراخ دارو واتراستاپ کامپوزیتی سطحی اشاره کرد.

شما مشتریان گرامی می توانید جهت مشاوره در انتخاب نوع واتراستاپ بر حسب نوع پروژه خود، دریافت کاتالوگ و ثبت سفارش خرید انواع واتراستاپ و سایر محصولات ما، با  کارشناسان ما در گروه مهندسی آرتا پلیمر در تماس باشید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

پنج × 3 =