ژوئن 23 2019 0دیدگاه
فلاورباکس های روف گاردن

انواع فلاورباکس های روف گاردن (قسمت دوم)

در قسمت اول مقاله انواع فلاورباکس های روف گاردن به بررسی 7 نوع از انواع مختلف گلدان های مخصوص روف گاردن و فضاهای سبز بیرونی پرداختیم. در این مقاله به بررسی 5 مورد دیگر از این فلاورباکس ها می پردازیم.

8- فلاورباکس های چوبی پایه دار

پایه های چوبی این گلدان ها آن ها را از سطح زمین جدا کرده است. بیشترین کاربرد این نوع فلاورباکس ها پارتیشن بندی یا جدا کردن فضا ها از هم است.

9- گلدان های تزیینی با طراحی خاص

گلدان های خاصی هم برای تزیین محیط های درونی و بیرونی وجود دارد که طراحی های متداولی ندارند و خیلی خاص و منحصر به فرد هستند. مثلا می توانید تنه بریده شده ی درختی قطور را بردارید و میان آن را خالی کنید و گیاه مورد نظر تان را در آن بکارید.

10- فلاورباکس های ایستاده بلند

فلاورباکس های بلند و کشیده بیشتر مناسب جلوی درب های ورودی هستند.

11- گلدان های دیواری

این نوع فلاورباکس ها کل سطح را می گیرند، طوری که گیاهان از لا به لای آن ها رشد می کنند و در نهایت دیواری سبز را پدید می آورند.

12- جاگلدانی طاقچه ای

کاربرد این نوع از جاگلدانی ها بیشتر در فضاهای داخلی است. این فلاورباکس ها به شکل طاقچه ها خانه های قدیمی هستند.

13- فلاورباکس های نردبانی

گلدان ها در این حالت، روی نردبان چوبی با پله های پهن قرار می گیرند. این نوع از فلاورباکس ها بیشتر در داخل آپارتمان ها و بالکن منازل استفاده می شوند.

ما در این مقاله و مقاله قبلی به بررسی 13 مدل از انواع فلاورباکس های مورد استفاده در روف گاردن ها و بام سبز و محیط های درونی و بیرونی خانه پرداختیم. گروه مهندسی آرتا پلیمر آماده طراحی روف گاردن و تراس سبز ساختمان های شما عزیزان می باشد.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

پنج + 13 =