می 27 2019 0دیدگاه
روف گاردن کوچک

6 روش مهم برای بزرگتر نشان دادن روف گاردن کوچک (قسمت اول)

تصور عمومی ای که در خصوص روف گاردن یا بام سبز وجود دارد، اغلب یک بام بزرگ و لاکچری سرسبز است و شاید این تصور وجود داشته باشد که اگر بام خانه ای کوچک است، نمی تواند روف گاردن شیک و زیبایی داشته باشد. اما نگران نباشید! ما در این مطلب و مقاله 6 روش مهم برای بزرگتر نشان دادن روف گاردن کوچک (قسمت دوم) به شما 6 روش معرفی می کنیم تا روف گاردن یا بام سبز کوچک خانه خود را بزرگ جلوه دهید.

روش اول- انتخاب رنگ مناسب

رنگ ها نقش مهمی در بزرگ یا کوچک نشان دادن محیط ایفا می کنند. اگر در فضایی از رنگ های روشن استفاده کنید، آن محل بزرگتر دیده می شود. در روف گاردن بام های کوچک بهتر است برای چوب پلاست دیوار ها حتما سراغ رنگ های روشن و ملایم بروید. رنگ چوب آلاچیق ها را از بین رنگ های ملایم و روشن انتخاب کنید. برای فلاورباکس ها هم بهتر است از ترکیب رنگ های سفید، آبی کم رنگ، نیلی، صورتی کم رنگ استفاده کنید.

روش دوم-  استفاده مناسب و درست از دیوارها

در روف گاردن ها  دیوارهایی وجود دارد که معمولاً این دیوارها در فضاهای بزرگ، استفاده نمی شوند؛ اما در روف گاردن های کوچک از این دیواره‌ها غافل نشوید. در روف گاردن های کوچک به جای این که از کف زمین استفاده کنید بیشتر از دیوارها استفاده کنید. حالا می پرسید چطور؟ مثلا به جای این که فلاورباکس ها را روی کف زمین بگذارید، آن ها را به دیوار ها نصب کنید تا زمین خالی بماند و فضا بزرگتر نشان داده شود.

روش سوم- خلوت بودن روف گاردن کوچک

قانون دیگری که در بزرگتر نشان دادن فضای کوچک وجود دارد این است که تا حد ممکن از شلوغ کردن فضا پرهیز کنید. استفاده از وسایل زیادی مثل آب نما، صندلی و گلدان باعث شلوغ شدن بیش از حد فضای بام سبز شده و آن را ناخداگاه از نظربصری کوچک نشان می دهد. اگر می خواهید roof garden کوچک خانه شما بزرگتر دیده شود ضمن این که باید وسایل را مرتب و با نظم در آن قرار دهید، از به کارگیری تعداد زیاد وسیله در آن هم بپرهیزید.

در این مقاله به بررسی 3 روش از قوانین بزرگتر نشان دادن فضای کوچک را معرفی کردیم. برای بررسی 3 مورد دیگر مقاله را بخوانید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

پانزده − چهارده =