ژوئن 25 2019 0دیدگاه

معایب اجرای روف گاردن

در مقالات قبلی در خصوص روف گاردن و مزایای آن مطالب بسیاری گفته شد. اما در هیچ کدام از آن ها اشاره ای به معایب روف گاردن نشد. در این مقاله می خواهیم در مورد مشکلات احتمالی ناشی از ساخت روف گاردن یا بام سبز در ساختمان اشاره کنیم. اگر قصد اجرای روف گاردن در ساختمان خود را دارید، قبل از انجام، این مقاله را حتماً مطالعه کنید. زیرا اگر معایب ساخت روف گاردن را ندانید و بدون اطلاع از این معایب شروع به ساخت آن کنید، احتمال خسارت بالا می رود.
اولین نکته برای ساخت روف گاردن، توجه به میزان فضای بام شما است. اگر فضای پشت بام بزرگ نباشد و نتواند وزن بام سبز را تحمل کند، احتمال ریزش و نشست سقف ساختمان وجود دارد. حتما در تامین پوشش گیاهی روف گاردن به این نکته توجه داشته باشید که حتما به شرایط آب و هوایی منطقه تان توجه کنید و با توجه به آن گیاهان روف گاردن را تامین کنید
نکته دوم که در ساخت روف گاردن باید به آن توجه کنید این است که باید مواظب نفوذ ریشه گیاهان بام سبز به سقف ساختمان و سنگین شدن وزن آن باشید. این مورد منجر به ته نشین شدن ذرات خاک و در پی آن نشست سقف می شود. می توانید با مطالعه مقاله بارهای تحمیلی از اجرای روف گاردن به سازه با عوامل سنگین شدن روف گاردن آشنا شوید.
دو موردی که در این مقاله از آن ها به عنوان معایب روف گاردن یاد شد، در حقیقت عیوب روف گاردن نیستند. می توان گفت این موارد پیامدهایی هستند که در اثر مشورت نکردن با متخصصان محوطه سازی و اجرای روف گاردن پدید می آیند. در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که حتما برای اجرای روف گاردن در ساختمان خود، از تجربه متخصصین این کار بهره مند شوید. کارشناسان ما در گروه مهندسی آرتا پلیمر با تجربه ای طولانی در این امر آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشند.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

هفت − پنج =