می 23 2019 0دیدگاه
روف گاردن

آیا شهرداری ها موافق اجرای روف گاردن هستند؟

از آن جایی که اجرای فضای سبز روف گاردن مزایای زیادی از جمله بهبود وضعیت محیط زیست دارد، همه شهرداری ها از اجرای روف گاردن حمایت می کنند. شهرداری به افرادی که قصد اجرای روف گاردن یا بام سبز در ساختمان خود دارند، تراکم ساخت بیشتری می دهد ضمن این که مالیات و عوارض کمتری می گیرد. نکته این جاست که ساختمان هایی که مساحت بیشتری دارند و روف گاردن و تراس سبز هم دارند کمبود فضای سبز ناشی از مساحت زیاد ساختمان را با فضای سبز روف گاردن پوشش داده اند.
شهرداری ها برای ایجاد انگیزه در ساخت بام سبز و افزایش فضای سبز شهری، به شرطی که در چهل متر مربع دو درخت کاشته شود، اقدام به اعطای تشویق های زیر کرده اند:
1-تراکم مجاز ساختمان هایی که می خواهند پروانه ساختمان بگیرند، به ازای هر 1 متر مربع از فضای سبز با مشخصات تایید شده توسط شهرداری، طبق قوانین زیر قابل افزایش است:
به ازای هر متر مربع فضای سبز گسترده مورد تایید شهرداری که اضافه تر از فضای سبز اجباری است، 1 متر مربع به تراکم مجاز اضافه می گردد.
اگر این فضای سبز اضافه تر از فضای سبز اجباری، فشرده باشد، 3 متر مربع به تراکم مجاز اضافه می گردد.
همچنین اگر این فضای سبز اضافه تر از فضای سبز اجباری، نیمه فشرده باشد، طبق قوانین شهرداری 2 متر مربع به تراکم مجاز اضافه می شود.
2-به منظور تشویق جهت ساخت روف گاردن یا تراس سبز، مالک می تواند نسبت به کسر فضای باز ساختمانی، در ازای هر واحد حداکثر 5 متر، به شرط اجرای 3 برابر فضای سبز در بام با مشخصات اجرایی تایید شده توسط شهرداری اقدام کند.
شاید این سوال برای شما پیش بیاید، بناهایی که ساخته شده اند و یا در حال ساخت هستند چگونه مشمول این تشویق ها می شوند؟ این تشویق های شهرداری هنگام اضافه بنا و یا تجدید بنا قابل استفاده کردن است و موقع گرفتن پروانه بنای آتی الاحداث اجرا می گردد.
گروه مهندسی آرتا پلیمر، آماده اجرای پروژه های روف گاردن و بام سبز ساختمان های تجاری و مسکونی شما است. جهت اخذ اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها از طریق تلفن های موجود در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

یک + 19 =