سپتامبر 13 2019 0دیدگاه
ژئوتکستایل در فرسایش خاک

کاربرد ژئوتکستایل در کنترل فرسایش خاک در موج شکن ها، سواحل

یکی از کاربردهای ژئوتکستایل، زهکشی اسکله و ساحل است. همچنین ژئوتکستایل ها برای کنترل همیشگی فرسایش شبیه زهکشی زیرزمینی به کار می روند. در سواحل اگر ژئوتکستایل ها نباشند، امواج آب با حرکاتشان مواد بستر subgrade را زیر بتن آرمه ها فرسایش می دهند. در ادامه مطلب توضیح می دهیم که ژئوتکستایل ها در مهندسی بندرها و سواحل و دریا چه کاربردهایی دارند. اگر می خواهید با ژئوتکستایل ها آشنا شوید و کاربردهای دیگر آن ها را بدانید، پیشنهاد ما این است که مقاله ژئوتکستایل چیست و چه کاربردی دارد را حتما مطالعه کنید.

اولین کاربردها آن ها این است که به عنوان فیلتری به منظور کنترل خوردگی سازه های مانند پوشش خاکریزها دیوارهای دریایی یا حفاظت سازه هایی که در کف کار گذاشته می شوند، عمل می کنند.

به عنوان دومین کاربرد ژئوتکستایل در مهندسی سواحل، می توان به این اشاره کرد که ژئوتکستایل یک ماده جداکننده در فونداسیون موج شکن ها و آب شکن ها می باشد.

کاربرد دیگر ژئوتکستایل ها این است که به عنوان ماده اصلی کیسه هایی است که جهت ساختن اجزای آب شکن ها از ماسه پر می شوند. همچنین محافظی قدرتمند و انعطاف پذیر برای سازه های ساحلی می باشد.

علاوه بر کاربردهایی که ذکر شد از ژئوتکستایل ها به عنوان محافظ در مقابل رسوبگذاری و خوردگی و نیز به عنوان محافظ در مقابل امواج و باره های ناشی از جریان هم استفاده می شود.

شرکت مهندسی آرتا پلیمر تولیدکننده انواع ورق pvc در ابعاد و ضخامت های مختلف می باشد. شرکت ما با تولید ژئوتکستایل های بافته و نبافته در مقاومت ها و گرماژ مختلف که برای زهکشی و ایزولاسیون انواع پروژه های ساختمانی به کار می روند، آماده همکاری با تمامی همکاران و سازنده های گرامی هستیم. جهت انجام همکاری با کارشناسان ما در تماس باشید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

یازده − 3 =