آوریل 20 2019 0دیدگاه
روف گاردن

7 مرحله برای اجرا کردن روف گاردن (قسمت اول)

در این بخش به بررسی 7 مرحله اصلی که هنگام اجرای روف گاردن باید مد نظر داشت می پردازیم:

مرحله 1: مجوز اجرای روف گاردن از شهرداری

قدم اول در طراحی و اجرای روف گاردن این است: اطمینان حاصل کنید که شهرداری مجوز اجرای بام سبز را به ساختمان شما می دهد. البته در تهران معمولاً هیچ مانعی در ساخت روف گاردن یا بام سبز وجود ندارد. با این وجود قبل از انجام، حتما هماهنگی های لازم را انجام دهید.

مرحله 2: تشخیص مقاومت ساختمان

اگر ساختمان شما قدیمی ساز است، ممکن است ناراحت کننده باشد اگر بدانید ساخت روف گاردن روی بام شما احتمالاً مقاومت کافی را ندارد. اما با این حال حتماً از یک کارشناس مجرب مشاوره بگیرید. به این نکته توجه داشته باشید که مشاوره با کارشناس هزینه اضافی نیست بلکه هزینه های گزاف و بیهوده را نیز حذف می کند. شما عزیزان می توانید با کارشناسان ما در گروه مهندسی آرتا پلیمر با شماره 09128650229 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

مرحله 3: بررسی دسترسی ها

منظور از این دسترسی ها، دسترسی به منابع آبی برای سرسبز ماندن گیاهان و دسترسی به مسیرهای رساندن مصالح به پشت بام است.

مرحله 4: انتخاب طرح مناسب

حتما هنگام طرح دادن به روف گاردن، فضایی را که در اختیار دارید را در نظر داشته باشید. همچنین تطابق بین طرح روف گاردن و نمای ساختمان، جذابیت بام سبز شما را دو چندان خواهد کرد. برای مثال اگر نمای ساختمان شما مدرن است از طرح مدرن برای اجرای روف گاردن، و اگر نما کلاسیک است، از طرح کلاسیک برای اجرای روف گاردن استفاده کنید.

مراحل 5 و 6 و 7 را در مقاله 7 مرحله برای اجرا کردن روف گاردن (قسمت دوم) دنبال کنید.

 

farishdemouser

Write a Reply or Comment

16 + 18 =