آوریل 13 2019 0دیدگاه
ژئونت

مهم ترین کاربردهای ژئونت

ژئونت (توری مرغی یا توری پلاستیکی) یک شبکه توری از جنس پلی اتیلن است و در واقع یکی دیگر از محصولات ژئوسنتتیک به شمار می آید. نوارهای موازی تشکیل دهنده ژئونت که به صورت متقاطع روی هم سوار شده اند، یک توری ایجاد می کنند که سوراخ های آن به شکل های مختلف لوزی، مربع و 6 ضلعی تولید می شوند.

مهم ترین کاربردهای شبکه پلاستیکی ژئونت عبارتند از:

  • راکشیلد
  • شبکه های پلاستیکی زهکشی
  • شبکه های مهندسی

۱- راکشیلد:

کاربرد این نوع از توری ها حفاظت لوله های نفت، گاز و پتروشیمی است. این نوع توری ها از پلی اتیلن سنگین ساخته شده اند تا هم از خوردگی خطوط لوله کشی محافظت شود و هم از لوله محافظت فیزیکی شود.

۲- شبکه های پلاستیکی زهکش:

این نوع شبکه ها که مانع از انسداد فضای حرکت آب می شوند، بیشتر جهت ایجاد فاصله و بستر حرکت آب بین لایه ی خاک و عایق، مورد استفاده قرار می گیرند.

 ۳- شبکه های مهندسی:

این مدل از شبکه های توری اکثراً در ساختمان سازی، ساخت تونل، کشاورزی و سد سازی، پروژه های عمرانی استفاده می گردند. جداسازی، زیر گچی، حفاظت از درختان، تثبیت شیب و خاک، بارگیر، نورگیر، رابیتس از جمله کاربردهای این توری ها هستند.

لازم است بگوییم که همه ی ژئونت ها از رزین پلی اتیلن ساخته شده اند. ژئونت ها می توانند سه بعدی هم طراحی شوند و نیز برای مش بندی در فعالیت های ساختمانی استفاده گردند. این محصول در اندازه ها و مقاومت های متنوع  تولید می شوند و به بازار مصرف مشتریان عرضه می گردند.

شما مشتریان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر کدام از انواع ژئونت و اطلاع از قیمت ژئونت، با کارشناسان ما در گروه مهندسی آرتا پلیمر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

 

farishdemouser

Write a Reply or Comment

12 − 10 =