آوریل 12 2019 0دیدگاه
روف گاردن

چگونه می توان از انتقال صدای کف روف گاردن به واحدهای پایینی جلوگیری کرد؟

در مقالات قبلی به بررسی انواع روف گاردن یا بام سبز پرداختیم. در این مقاله می خواهیم به این پرسش پاسخ بدهیم که چگونه می توانیم از انتقال صدای حاصل از رفت و آمد کف روف گاردن به واحدهای پایین جلوگیری کنیم؟

برای ساخت کف روف گاردن از همان مصالحی استفاده می شود که در سقف سایر طبقات ساختمان استفاده شده است. در نتیجه اگر صدا بین طبقات مختلف انتقال پیدا نکند، از روف گاردن هم به طبقات پایین صدایی منتقل نمی شود. در صورتی که در ساخت، از مصالح با کیفیت و عالی استفاده شده باشد، تقریباً می توان گفت هیچ صدایی از کف روف گاردن در طبقات مختلف نمی شنویم. از جمله مصالح و موادی که برای عایق صوتی در ساخت کف روف گاردن استفاده می شود، استفاده از فوم های مخصوص عایق صوتی و عایق پشم سنگ در دیتیل نهایی کف بام است.

استفاده از عایق پشم سنگ هم عایق صوتی و هم عایق حرارتی است. اگر در ساخت کف روف گاردن، از عایقی با ضخامت 20 میلی متر الی 50 میلی متر استفاده شود، باعث جذب صدا و کاهش 80 درصدی مصرف انرژی خواهد شد. و این تنها منجر به افزایش 2 درصدی هزینه های اجرایی سقف می شود.

استفاده از شبکه بندی و شاسی کشی نیز در بام سبز برای اجرای ترموود و سنگ کاری از جمله عواملی هستند که باعث کاهش وزن و کم شدن صدای رفت وآمد به سقف طبقه پایین می گردد. انجام این کار باعث حفظ فاصله کف محل رفت و آمد با سقف می شود و از انتقال صدای رفت و آمد به طبقات زیری جلوگیری می کند.

شما عزیزان می توایند برای اجرای روف گاردن در ساختمان مسکونی، تجاری یا صنعتی خودتان با کارشناسان ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان آن ها بهره مند شوید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

7 + هشت =