می 17 2019 0دیدگاه
آبیاری قطره ای روف گاردن

بهترین روش های آبیاری روف گاردن

به طور کلی برای آبیاری روف گاردن یا بام سبز دو روش متداول است. اولی آبیاری دستی و دومی آبیاری قطره ای. در این مقاله به بررسی هر کدام از این دو روش می پردازیم و مزایا و معایب آن ها را بر می شماریم.

بهترین زمان برای آبیاری گیاهان روف گاردن چه ساعتی است؟

بهترین زمان برای آبیاری اکثر گیاهان زمانی است که شدت تابش نور خورشید زیاد نباشد. بازه زمانی از سه ساعت بعد از طلوع خورشید تا 3 ساعت قبل از غروب خورشید، مدت زمانی است که در این بازه شدت تابش نور خورشید زیاد است و آبیاری اگر در این ساعات صورت پذیرد باعث پژمرده شدن و سوختن برگ گیاهان می گردد. اگر آب و هوای محل زندگی شما خشک است، زمان آبیاری گیاهان روف گاردن را به عصر موکول کنید تا فرصت جذب رطوبت پیش از تبخیر شدن برای گیاهان فراهم گردد.

مزایا و معایب آبیاری گیاهان روف گاردن به شیوه دستی:

آیباری دستی از جمله قدیمی ترین روش ها برای آبیاری گیاهان است. اما این روش برای آبیاری گیاهان روف گاردن زیاد مناسب نیست. زیرا در اکثر مجمتع ها و ساختمان ها بزرگ افراد در طولانی مدت در ساختمان حضور ندارند، و یا به خاطر کم بودن تعداد نیروی انسانی قادر به انجام نگهداری های لازم نیستند.

مزایا و معایب آبیاری گیاهان روف گاردن به روش قطره ای:

صرفه جویی در مصرف آب و تعداد کارگران برای آبیاری از جمله مزایای این روش محسوب می شوند.

از جمله معایب این روش هم این است که هزینه راه اندازی اولیه آن به نسبت بالا است. اما در مقابل تلفات و هزینه های نگهداری ای که سایر سیستم های آبیاری دارند این روش در طولانی مدت به صرفه تر است. عیب دیگر این روش احتمال گرفتگی قطره چکان های شیلنگ ها در صورت شوری آب است.

شرکت مهندسی آرتا پلیمر، با به کارگیری نیروی مجرب و بیش از 2 دهه تجربه در اجرای روف گاردن، آماده قبول پروژه های روف گاردن یا بام سبز ساختمان های تجاری و مسکونی بزرگ می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تلفن 09128650229 تماس بگیرید.

farishdemouser

Write a Reply or Comment

5 + 10 =